Skip to content Skip to footer

dr Małgorzata Kowalczyk

Fizjoterapeutka Ortopedyczna

Fizjoterapeutka ortopedyczna Małgorzata Kowalczyk 1

“Sama niejednokrotnie doznała kontuzji sportowych, więc doskonale rozumie jak to jest być po ‘drugiej stronie”

Fizjoterapeutka ortopedyczna

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na Wydziale Rehabilitacji. Specjalizuje się szczególnie w rehabilitacji pooperacyjnej i zachowawczej urazów stawu kolanowego, stawu skokowego, stopy, urazów mięśni. Nie jest jej obca terapia kręgosłupa czy stawów kończyny górnej. Uwielbia pracować ze ze sportowcami i osobami aktywnymi. Sama niejednokrotnie doznała kontuzji sportowych, więc doskonale rozumie jak to jest być po ‘drugiej stronie’.

Fizjoterapeutka ortopedyczna
Fizjoterapeutka Ortopedyczna Małgorzata Kowalczyk

Doktorantka na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

W rehabilitacji zwraca szczególną uwagę na usprawnianie zgodne z procesem gojenia uszkodzonej tkanki. Wykorzystuje badanie USG do monitorowania procesu leczenia pacjenta.

Każdego pacjenta traktuje indywidualnie i bardzo holistycznie bo wpływ na powrót do sprawności ma zwykle wieloczynnikowe podłoże. Zawsze poszukuje przyczyn występowania dolegliwości i jest otwarta na nowe terapie przyspieszające powrót do zdrowia. Prywatnie wielka fanka sportu. Była zawodniczką kadry narodowej w Taekwon-do ITF (Mistrzostwo Świata Juniorów; Riccione, Włochy 2004r, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy i Polski).

Uwielbia podróże te małe i zduże, fotografię. Jest także mamą trojaczków Mai, Marysi i Mikołaja.