Skip to content Skip to footer

#Regeneracja

Odkryj skuteczne metody regeneracji

Dlaczego regeneracja w sporcie jest taka ważna?

Wiele osób ćwiczących skupia się jedynie na treningu przywiązując znacznie mniejszą wagę do regeneracji. Jednak to właśnie wtedy, podczas odpoczynku, następuje przystosowanie organizmu do zastosowanego wcześniej bodźca treningowego. Bez tej fazy o wzroście formy możesz zapomnieć, a co gorsza, przemęczony organizm jest bardziej podatny na kontuzje.

Regeneracja służy odzyskaniu zasobów energetycznych utraconych w trakcie wysiłku fizycznego oraz naprawie zniszczeń wywołanych intensywnym treningiem. Niestety regeneracja w sporcie zarówno profesjonalnym jak i amatorskim to nie jest zwykły odpoczynek w postaci przeleżenia całego dnia na kanapie. Włókna mięśniowe po ciężkiej pracy potrzebują odpowiedniej opieki. Na szczęście jest kilka sposobów na regenerację mięśni.

O ile do fizjoterapeuty musisz się umówic, o tyle są metody wspomagające regenerację, które możesz zastosować sam w domu

Formy te zostały potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Zerknij poniżej a przekonasz się sam.

Compex pozwala na skuteczną regenerację optymalnie do 3 godzin po wysiłku

Regeneracja za pomocą elektrostymulacji COMPEX

Co to jest NORMATEC?

Już wkrótce u nas

Efekt zastosowania trzech różnych metod regeneracyjnych w czasie przerw podczas meczu u zawodników baseballu amerykańskiego (w tym z wykorzystaniem elektrostymulacji).
Zmniejszenie poziomu kwasu mlekowego po sprincie pływackim – porównanie 2 metod: rozpływanie i regeneracja za pomocą elektrostymulacji
W elektrostymulatorach znajdziesz wiele programów wspomagających twoją regenerację. Żeby jednak wykorzystać je jak najlepiej skontaktuj się z nami i skorzystaj z porady.